Kontynuacja spadków na rynku akcji, duża zmienność oraz atak Rosji na Ukrainę tak zapamiętamy miniony miesiąc. Luty kończymy ponownie spadkami na rynkach akcji i ponownie wzrostami na rynku surowców. Rynek amerykański (S&P500) spadł o kolejne 2,98% podobnie jak reszta międzynarodowych rynków akcji (VEU). Małe i średnie spółki z rynku amerykańskiego (IJH i IJR) tym razem zakończyły miesiąc z pozytywnym wynikiem. Indeks surowców zanotował ponownie spektakularne wzrosty. Wciąż na rynku panuje duża niepewność a w takiej sytuacji najważniejsze jest trzymanie się planu i nieuleganie emocjom.

Większość naszych strategii również zakończyła miesiąc z ujemnym wynikiem choć straty zostały nieco zniwelowane osłabieniem się naszej waluty. Średnie zaangażowanie strategii w aktywa bezpieczne (obligacje lub gotówka) w tym momencie wynosi około 80% czyli bardzo defensywnie.

Poniżej wyniki dla wybranych światowych klas aktywów.

Poniżej prezentowane są wyniki za miesiąc luty 2022 tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie w odpowiedniej zakładce w menu głównym lub klikając na odpowiedni link na końcu tego artykułu.

Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)

Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych

Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium. Wyniki strategii pasywnych znajdziesz w zakładce Strategie/Strategie pasywne

Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!

Grzegorz

2 comments add your comment

Zostaw komentarz...

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!