Matryca ETF

Poniżej przedstawione są wszystkie strategie z podziałem na ETF-y dostępne w różnych biurach maklerskich. Pierwsza kolumna (ID USA) zawiera oryginalną wersję strategii opartą o ETF-y dostępne na amerykańskim rynku.  Druga kolumna (ID EUR) to wersja tej samej strategii ale przy zastosowaniu europejskich ETF-ów. Wszystkie wyniki portfeli prezentowanych na blogu oparte są właśnie o ETF-y z dwóch pierwszych kolumn oznaczonych ID. W pozostałych kolumnach znajdziecie ETF-y dostępne w biurze maklerskim mBank-u, Bossa, XTB oraz Interactive Brokers. Dodatkowo kolorem zielonym zaznaczyłem instrumenty notowane w dolarze amerykańskim. Pozostałe ETF-y notowane są w euro.

Aby dowiedzieć się więcej o danym instrumencie polecam odwiedzenie strony justetf.com dla ETF-ów europejskich oraz etf.com dla ETF-ów amerykańskich. 

 

Portfele ID z podziałem na ETF-y dostępne w różnych domach maklerskich. 

Tabele poniżej przedstawiają Portfele ID z podziałem na ETF-y UCITS dostępne w wybranych domach maklerskich. Dzięki temu łatwiej jest odwzorować dany portfel bez względu na to, w którym biurze maklerskim posiadamy swój rachunek.

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!