Rozumiem, że trafiłe(a)ś na tą stronę ponieważ interesujesz się inwestowaniem i chciał(a)byś dowiedzieć się więcej o strefie Premium stworzonej specjalnie dla subskrybentów Inwestuj Długoterminowo. Poniżej znajdziesz garść informacji, która pomoże Ci podjąć decyzję czy warto do nas dołączyć.

Dlaczego ważne jest aby mieć plan inwestycyjny?

Większość inwestorów ma trudności z utrzymaniem swoich portfeli inwestycyjnych przez dłuższy czas. Zaprzątają sobie głowę w co zainwestować, kiedy kupić no i kiedy sprzedać? Utrzymanie portfela kup i trzymaj (Buy&Hold) jest jeszcze trudniejsze szczególnie w czasie zawirowań na rynku. Widząc jak zainwestowany kapitał topnieje inwestorzy wycofują swoje pieniądze w najbardziej nieodpowiednim momencie. 

Podążając za wybraną, zdywersyfikowaną strategią eliminujemy wpływ pojawiających się informacji na decyzje o kupnie czy sprzedaży danych walorów. 

Prezentowane systemowe strategie mogą zapewnić lepsze wyniki niż standardowe portfele B&H jednocześnie redukując potencjalne maksymalne obsunięcie kapitału.

Inwestuj długoterminowo = inwestuj globalnie

Wszystkie strategie prezentowane na blogu oparte są o globalne aktywa. Ze względu na to, że kapitalizacja GPW stanowi nie więcej niż 0,2% całej światowej kapitalizacji, byłoby nierozsądnym skupienie się tylko na polskiej giełdzie i pomijanie innych rynków.

“Kokpit” Premium

Na głównej stronie Premium prezentowany jest aktualny status wszystkich strategii wraz z wynikami za ostatnie 12 miesięcy. Szybki dostęp do “kokpitu” pozwala na sprawdzenie jak dana strategia reaguje na aktualną sytuację na rynku. Mimo, że status strategii ważny jest w ostatnim dniu miesiąca to dzięki temu, że jest on monitorowany w dziennym interwale możemy sprawdzić go każdego dnia. Poniżej możesz zobaczyć jak taki kokpit wygląda.

Przykład prezentowania statusu strategii TAA (Tactical Asset Allocation)

Strategie dostępne tylko w strefie Premium

Subskrybenci mają dostęp do wszystkich strategii prezentowanych na mojej stronie. Wyniki oraz ewentualne zmiany w alokacji portfela uaktualniane są na bieżąco. Wiele strategii monitorowana jest z podziałem na różne portfele dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. 

Poniżej zamieściłem przykładową tabelę pokazującą alokację dla poszczególnych strategii, która dostępna jest na stronie Premium.

Dokładny opis zmian na następny miesiąc (przykład)

Linki do strategi dostępnych tylko w strefie Premium

DAA (Defensive Asset Allocation)

GFM (Global Factor Model)

VIX-Model

The One

Historyczne wyniki wszystkich strategii

Jako subskrybent Premium masz dostęp do wszystkich historycznych wyników każdej strategii opisywanej na blogu wraz ze szczegółowymi charakterystykami. Tabelę przedstawiającą dostępne strategie znajdziesz tutaj.

Portfele ID

W ramach strefy Premium dostępne są również portfele złożone z najlepszych strategii opisywanych na blogu. Każdy kto ma dostęp do strefy Premium otrzyma wiadomość email gdy zajdzie potrzeba dokonania zmiany w portfelach ID. Więcej o portfelach ID możesz przeczytać tutaj.

Newsletter Premium

Raz w miesiącu dostaniesz ode mnie wiadomość z krótkim opisem aktualnej sytuacji rynkowej. Dodatkowo dostaniesz informację o wymaganych zmianach we wszystkich strategiach tak aby możliwe było dokonanie zmian w portfelach w odpowiednim czasie. Jeśli interesuje cię jak wygląda taki newsletter to napisz mi maila a wyślę ci kopię za ostatni miesiąc.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz Radziukiewicz