To jest pierwszy wpis z cyklu „aktualizacja portfeli inwestycyjnych”. Będę publikował i opisywał zmiany jakie zaszły w portfelach inwestycyjnych prowadzonych na ID (Inwestuj Długoterminowo) w ostatnim miesiącu. Poniżej komentarz za miesiąc kwiecień.

Portfele Buy&Hold

All Weather zyskał 3,96% w ostatnim miesiącu głównie za sprawą VUSA i 4GLD, które zyskały odpowiednio 10,66% i 6,05%. 

Portfele TAA

GEM zyskał 1,24% w ostatnim miesiącu. Strategia była bardzo blisko nowego sygnału ze względu dobry miesiąc na rynku amerykańskich akcji co sprawiło, że 12-miesięczna stopa zwrotu z inwestycji w VOO była tylko o 0,11% mniejsza niż stopa wolna od ryzyka BIL. Dlatego też portfel nie ulega zmianie i wszystkie środki pozostają zainwestowane w VDTY na następny miesiąc.

GTAA5 zyskał 1,88% w ostatnim miesiącu. Nie dokonujemy zmian w portfelu. Wciąż mamy zainwestowane 77,58% wartości portfela w IUSM, 21,82% w 4GLD i 0,6% pozostaje w gotówce.

GTAA12 zyskał 1,48% w ostatnim miesiącu. Ceny 2 aktywów zamknęły się powyżej 10 miesięcznej średniej kroczącej na dzień 30.04.2020. Są to  iShares Edge MSCI USA Momentum Factor (QDVA) oraz iShares $ Short Duration Corp Bond (IS3J). Oznacza to, że trafiają one do portfela z odpowiednią wagą 6% dla QDVA i 5% dla IS3J. Oczywiście transakcje mogą być dokonane po sprzedaży części IUSM.

AGG6 zyskał 1,89% w ostatnim miesiącu. Dokonaliśmy jednej zmiany w portfelu w stosunku do poprzedniego miesiąca, ponieważ cena zamknięcia iShares $ Short Duration Corp Bond (IS3J) na dzień 30.04.2020 wypadła powyżej 6-miesięcznej średniej ruchomej i ETF trafia do portfela po częściowej sprzedaży IUSM.

AGG3 zyskał 2,83% w ostatnim miesiącu. Skład portfela na następny miesiąc pozostaje niezmieniony.

Aktualne składy portfeli wraz z historyczną stopą zwrotu znajdziesz w zakładce „Portfele” w menu głównym.

Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!

Grzegorz

Zostaw komentarz...

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!