Miesiąc październik okazał się miesiącem, który wszystkie strategie zakończyły wynikiem negatywnym. Patrząc na rynek przez pryzmat rynku amerykańskiego i indeksu S&P500 to w pierwszej połowie miesiąca zyskiwał on nawet ponad 5% żeby w ostateczności zakończyć miesiąc z wynikiem -2,57%. Jeśli spojrzymy na pozostałe rynki wyrażone przez ETF VEU ( All-World ex.US) to sytuacja wygląda podobnie -2,18% na koniec miesiąca. Mamy na rynku aktualnie podwyższoną zmienność spowodowaną drugą falą epidemii i niepewnością co do dalszej sytuacji. Dodatkowo w najbliższy wtorek odbędą się wybory w Stanach Zjednoczonych co również powoduje, że reakcje na rynkach są bardziej nerwowe. W ostatnim tygodniu strategia VIX-Model wygenerowała sygnał Risk-Off o czym zostali poinformowani użytkownicy z dostępem do strefy Premium.

Strategie takie jak DAA i VAA wygenerowały sygnał Risk-Off co oznacza, że w listopadzie portfele oparte o te strategie inwestują 100% (lub 50% dla DAA-G12-B1) w obligacje. Można również zauważyć zwiększoną alokację w bezpieczne aktywa na pozostałych strategiach.

Poniżej przedstawiam tabelę ze statusem dla poszczególnych typów strategii. Zachęcam do odwiedzenia strony głównej Premium, gdzie ten status jest aktualizowany na bieżąco i gdzie również znajdziesz wyniki strategii VIX-Model i GFM.

Poniżej prezentowane są wyniki za miesiąc październik dla wybranych portfeli z dostępnych na stronie strategii.

Wyniki portfeli opartych o ETF-y UCITS za miesiąc październik 2020

Portfele oparte o ETF-y UCITS

Wyniki portfeli opartych o ETF-y notowane w USA za miesiąc październik 2020

Portfele oparte o ETF-y notowane w USA

Pozdrawiam,

Grzegorz

Zostaw komentarz...

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!