Pozytywny miesiąc dla rynków akcji. Ponownie rynek amerykański (VOO) poradził sobie lepiej niż reszta rynków (VEU). Małe i średnie spółki z rynku amerykańskiego (IJH i IJR) również zakończyły miesiąc pozytywnym wynikiem choć nie tak spektakularnym jak w poprzednich miesiącach. Value kontynuuje dobrą passę i kończy miesiąc ze zdecydowaną przewagą nad Momentum. Rynki rozwijające się poradziły sobie nieco gorzej w ostatnim miesiącu co skutkuje rotacją w portfelach ID oraz strategii GFM. Pojawia się długo oczekiwana przeze mnie ekspozycja na Value oraz surowce.

Poniżej prezentowane są wyniki za miesiąc marzec 2021 tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie w odpowiedniej zakładce w menu głównym lub klikając na odpowiedni link na końcu tego artykułu.

Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)

Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych

Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium.

Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!

Grzegorz

2 comments add your comment

  1. Hej,

    Wydaje mi się, że masz błąd w obliczeniach w zakładce portfele oparte o ETF’y europejskie; przy strategii VAA G12 T2 B4 masz identyczną wartość procentową dla zwrotu YTD jak i Total, a w zeszłym roku wynik tej strategii nie był przecież zerowy…

    Pozdrawiam

Leave a comment

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!