Aktualizacja portfeli 11.2024
Kolejny rekord na indeksie S&P500. Po wygranej Donalda Trump’a rynki odpowiedziały euforią. Ile w tym zasługi przyszłego prezydenta USA, a ile tego, że rynki nie musiały czekać na długie liczenie głosów, tego nie wiem. S&P500 wzrósł o 5,89% a małe spółki aż o 11,07%. Czy jeszcze da się coś do końca roku z tego wyciągnąć biorąc pod uwagę, że od stycznia na liczniku mamy 28% na S&P500? Może czeka nas skromniejszy rajd Świętego Mikołaja w tym roku?
Poniżej jak zwykle przedstawiam wyniki strategii za ostatni miesiąc.
Wyniki za ostatni miesiąc dla wybranych światowych klas aktywów w ujęciu dolarowym.
Poniżej prezentowane są wyniki za ostatni miesiąc tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie tutaj.
Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)
Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych
Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model, SlowVIX oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium. Wyniki strategii pasywnych znajdziesz w zakładce Strategie/Strategie pasywne
Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!
Grzegorz
Previous Post: Dlaczego TAA a nie prosty Buy&Hold ?
Next Post: Aktualizacja portfeli 12.2024 i podsumowanie roku
Ja już kiedyś tu pisałem na ten mojej strategii momentum, którą trochę zmodyfikowałem (opiera się ona i tak na DAA prof. Kellera).
Nadal moim sygnałem risk-on/off jest liniowa korelacja HYG i VWO, ale podczas sygnału risk-on wybieram pomiędzy ETF’em na Nasdaq 100 oraz Emerging Markets, a risk-off to US Treasuries 1-3, 7-10 bądź 20+ w zależności od momentum. Momentum wyznaczam jako średnia ważona 70% 1-miesięcznej zmiennej, 22% 3-miesięcznej zmiennej i 8% 6-miesięcznej zmiennej. Jak dla mnie wartość 12-miesięczna jest zbyt odległa i kompletnie niemiarodajna, bo działa ze zbyt dużym opóźnieniem.
Fakt faktem, na chwilę obecną jest to moja pomocnicza strategia w zachowaniu gotówki i wyczekiwaniu na bessę na rynku, by wejść mocniej w akcje spółek z USA i Europy.