Po trzech spadkowych miesiącach należało się spodziewać jakiegoś odbicia ale żeby od razu taka bomba? Właśnie w listopadzie Index S&P500 zniwelował straty z poprzednich miesięcy zyskując 9,17%! Tym razem rósł cały szeroki rynek a nie tylko The Magnificent Seven. Małe i średnie spółki zyskały odpowiednio 8,27% i 8,5%. Byki pokazały moc. Oby starczyło im sił w grudniu żeby porządnie odpalić Rajd Świętego Mikołaja.

Poniżej jak zwykle przedstawiam wyniki strategii za ostatni miesiąc. Przypominam również o konkursie. Szczegóły na końcu wpisu.

Wyniki za ostatni miesiąc dla wybranych światowych klas aktywów.

Poniżej prezentowane są wyniki za ostatni miesiąc tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie w odpowiedniej zakładce w menu głównym lub klikając na odpowiedni link na końcu tego wpisu.

Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)

Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych

Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model, SlowVIX oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium. Wyniki strategii pasywnych znajdziesz w zakładce Strategie/Strategie pasywne

Przypominam również o zabawie, o której pisałem szczegółowo na podsumowaniu roku. Typujemy wartość indeksu S&P500 na koniec danego miesiąca (w tym wypadku na dzień 29.12.2023). Odpowiedzi umieszczamy do 15 grudnia w komentarzu pod tym wpisem. Osoba, która będzie najbliżej otrzyma miesięczny dostęp do Strefy Premium. W poprzednim miesiącu najbliżej poprawnego wyniku był Drago, który wytypował 4610 punktów na S&P500 (aktualna wartość wynosiła 4568). Gratuluję!

Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!

Grzegorz

3 comments add your comment

  1. Okazuje się, że zwycięzca z ostatniego miesiąca podał email, na który niestety dostaję zwroty i nie mogę dostarczyć kodu rabatowego. Drago jeśli to czytasz to skontaktuj się ze mną.

Zostaw komentarz...

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!