To był trzeci spadkowy miesiąc pod rząd na amerykańskich akcjach. Index S&P500 stracił 2,17% a pozostałe rynki ex-US 3,2%. Jeśli chodzi o strategie prezentowane na blogu to ponad 80% z nich pozostaje w tej chwili poza rynkiem (gotówka lub obligacje krótkoterminowe). Statystycznie rzecz biorąc to listopad jest najlepszym miesiącem w roku dla rynków akcyjnych. Biorąc pod uwagę ostatnie spadkowe miesiące to jest duże prawdopodobieństwo, że i w tym roku listopad okaże się byczy.

Poniżej jak zwykle przedstawiam wyniki strategii za ostatni miesiąc. Przypominam również o konkursie. Szczegóły na końcu wpisu.

Wyniki za ostatni miesiąc dla wybranych światowych klas aktywów.

Poniżej prezentowane są wyniki za ostatni miesiąc tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie w odpowiedniej zakładce w menu głównym lub klikając na odpowiedni link na końcu tego wpisu.

Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)

Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych

Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model, SlowVIX oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium. Wyniki strategii pasywnych znajdziesz w zakładce Strategie/Strategie pasywne

Przypominam również o zabawie, o której pisałem szczegółowo na podsumowaniu roku. Typujemy wartość indeksu S&P500 na koniec danego miesiąca (w tym wypadku na dzień 30.11.2023). Odpowiedzi umieszczamy do 15 listopada w komentarzu pod tym wpisem. Osoba, która będzie najbliżej otrzyma miesięczny dostęp do Strefy Premium. W poprzednim miesiącu najbliżej poprawnego wyniku był Challengerz55, który wytypował 4171 punktów na S&P500 (aktualna wartość wynosiła 4194). Gratuluję!

Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!

Grzegorz


#putinchuj

3 comments add your comment

Zostaw komentarz...

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!