To był bardzo dobry miesiąc dla rynku akcji. Amerykańskie akcje zyskały 10,95% (VOO) a pozostałe rynki 12,63% (VEU). Małe i średnie spółki dominowały w tym miesiącu zyskując odpowiednio 18,25% (IJR iShares Core S&P Small-Cap ETF) oraz 14,26% (IJH iShares Core S&P Mid-Cap ETF). Takie zachowanie się rynku daje z reguły pozytywny, prowzrostowy sygnał gdy widzimy, że cały rynek a nie tylko duże spółki zyskują na wartości. Poza widoczną zmianą jeśli chodzi wielkość spółek (size factor) widzimy również pozytywną zmianę w kontekście value vs momentum na korzyść tego pierwszego wskaźnika. Wartość  indeksu strachu czyli popularnego VIX konsekwentnie spada choć jeszcze brakuje nam trochę do wartości z okresu przed ostatnimi spadkami (zaznaczone zielonym kolorem na poniższym wykresie.

Źródło: stockcharts.com

Oczywiście wszystko to odbiło się pozytywnie na wycenach naszych portfeli, których część prezentuję w tabeli poniżej. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie w odpowiedniej zakładce w menu głównym lub klikając na odpowiedni link na końcu tego wpisu.

Poniżej prezentowane są wyniki za miesiąc listopad 2020 dla wybranych portfeli z dostępnych na blogu strategii. 

Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)

Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych

Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA oraz VIX-Model dostępna jest w zakładce Premium.

Pozdrawiam,

Grzegorz

Leave a comment

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!