To był kolejny spadkowy miesiąc. Tym razem traciły nawet surowce. Jedynie akcje chińskich spółek rosły i to dość dynamicznie. Można powiedzieć, że jesteśmy w dość nietypowym okresie gdy równocześnie odnotowujemy straty na rynku akcji jak i obligacji co wpłynie negatywnie np. na wyniki wszelkiego rodzaju funduszy emerytalnych i nie tylko.  Każdy inwestor pasywny podczas konstruowania własnego portfela stara się tak dobrać wielkość części obligacyjnej aby odwzorowała ona poziom ryzyka jaki jest w stanie zaakceptować. Czyli czym więcej obligacji w portfelu tym teoretycznie niższe ryzyko ale też niższa potencjalna stopa zwrotu. Obligacje powinny pełnić rolę amortyzatora spadków w portfelu ale w ostatnim czasie tylko te spadki pogłębiają. I jak tu żyć…?

Poniżej wyniki dla wybranych światowych klas aktywów.

Poniżej prezentowane są wyniki za miesiąc czerwiec 2022 tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie w odpowiedniej zakładce w menu głównym lub klikając na odpowiedni link na końcu tego wpisu.

Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)

Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych

Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model, SlowVIX oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium. Wyniki strategii pasywnych znajdziesz w zakładce Strategie/Strategie pasywne

Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!

Grzegorz


#putinchuj

Leave a comment

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!