Bardzo dobry miesiąc dla rynków akcji poza rynkiem chińskim, który również pośrednio wpłynął negatywnie na index rynków wschodzących. S&P500 zakończył miesiąc poważnymi wzrostami praktycznie niwelując spadki z czerwca. Nadal brak odpowiedzi na pytania “czy to już był dołek?”, “czy to koniec bessy?” Jedyne co nam pozostaje to trzymać się założeń strategii i nie zwracać uwagi na pojawiające się szumy.

Dla  wszystkich lubiących przewidywania analityków rynkowych i wróżenie z fusów mam przysłowie, które może im pomóc w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych: 

„Jak po lipcu gorącym sierpień się ochłodzi, to później zima z wielkim śniegiem chodzi”

A dla tych, którzy podążają za sprawdzoną strategią mam słowa Toma Basso: 

„The Market Will Do What the Market Will Do”

Poniżej wyniki za ostatni miesiąc dla wybranych światowych klas aktywów.

Poniżej prezentowane są wyniki za miesiąc lipiec 2022 tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie w odpowiedniej zakładce w menu głównym lub klikając na odpowiedni link na końcu tego wpisu.

Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)

Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych

Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model, SlowVIX oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium. Wyniki strategii pasywnych znajdziesz w zakładce Strategie/Strategie pasywne

Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!

Grzegorz


#putinchuj

Leave a comment

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!