To był jeden z gorszych początków roku na rynku akcji w historii. Rynek amerykański (S&P500) stracił ponad 5% i wypadł gorzej  niż reszta międzynarodowych rynków akcji (VEU). Małe i średnie spółki z rynku amerykańskiego (IJH i IJR) również zakończyły miesiąc na mocnym minusie. Value kontynuuje dobrą passę i kończy miesiąc ze zdecydowaną przewagą nad Momentum choć również z ujemnym wynikiem. Indeks surowców rozbił bank kończąc miesiąc z ponad 11% wzrostem. Był to trudny miesiąc również dla naszych strategii, z których najbardziej oberwały oczywiście te wykorzystujące aktywa lewarowane.

Poniżej prezentowane są wyniki za miesiąc styczeń 2022 tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie w odpowiedniej zakładce w menu głównym lub klikając na odpowiedni link na końcu tego artykułu.

Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)

Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych

Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium. Wyniki strategii pasywnych znajdziesz w zakładce Strategie/Strategie pasywne

Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!

Grzegorz

Zostaw komentarz...

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!