Aktualizacja portfeli 08.2024
Sierpień zaczęliśmy od gwałtownych spadków, które trwały tak naprawdę tylko 3 dni. Pozostałą część miesiąca indeksy odrabiały straty aby ostatecznie zakończyć miesiąc z pozytywnym wynikiem. Nie dotyczy to super-performerów z lipca czyli małych i średnich spółek, które oddały z ostatnio wypracowanego zysku odpowiednio -0,13% i -1,55%. S&P500 (VOO) kończy miesiąc z wynikiem +2,39%, a Nasdaq-100 (QQQ) +1,1% na koniec miesiąca. Słabsze wyniki QQQ spowodowały, że ustąpił on miejsca ekspozycji na rynek nieruchomości czyli popularnym REIT-om (VNQ w USA lub IQQ6 w Europie) w strategii GFM.
Poniżej jak zwykle przedstawiam wyniki strategii za ostatni miesiąc.
Wyniki za ostatni miesiąc dla wybranych światowych klas aktywów w ujęciu dolarowym.

Poniżej prezentowane są wyniki za ostatni miesiąc tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie tutaj.
Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)
Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych
Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model, SlowVIX oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium. Wyniki strategii pasywnych znajdziesz w zakładce Strategie/Strategie pasywne
Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!
Grzegorz
Previous Post: Return Stacking. RSSY – Futures Yield (Carry) w połączeniu z akcjami
Next Post: Aktualizacja portfeli 09.2024
Jako fan strategi The One ubolewam nad faktem, że od 4 lat stoi ona w miejscu 🙁
Racja, nie jest to najlepszy okres w historii The One choć bywały podobne lecz krótsze okresy. Zdecydowanie lepiej za ostanie 4 lata wypada GFM.
The One jest wbrew pozorom dość defensywną strategią (historycznie 55% czasu w obligacjach). Jak wiadomo ostatnie lata nie były najlepszym okresem dla obligacji i w sumie 14 miesięcy strategia była poza rynkiem (gotówka).
Dziękuję za odpowiedź,
Tak też podejrzewałem, generalnie łatwo zauważyć, że prezentowane na blogu strategie aktywne świetnie sprawdzają się w czasach kryzysu, natomiast widać jak trudno jest przebić indeks SP 500 po 2009 roku. Co ciekawe nawet jeśli część z nich dobrze zachowała się w okresie 2022-2023, to potem chyba żadna nie „odpala” jakoś wyraźnie (The One w ogóle). Nie jest to bynajmniej zarzut, tylko luźna obserwacja.
Przy okazji chciałem pogratulować Ci zawartości tego bloga. Ogromny szacunek za poziom merytoryczny i przejrzystość materiałów. Jestem po lekturze wszystkich postów i szczerze nie mogę wyjść z podziwu jak ogromną ma on wartość. Kłaniam się w pas i życzę motywacji do kontynuowania działalności!
Bartek, dziękuję za dobre słowo. Doceniam! Z tą motywacją jest różnie ale takie komentarze jak twój pomagają.