Kwiecień minął pod znakiem spadków na większości rynków akcyjnych. Z tych monitorowanych przez nas, tylko indeks rynków wschodzących i rynek chiński zakończyły miesiąc na plusie. Z drugiej strony to właśnie te dwa indeksy najwięcej tracą od ostatniego ustanowionego szczytu (ATH). Na razie sytuacja na S&P500 wygląda na typową „elliotowską” korektę ABC, która powinna zakończyć się w okolicach 4820 zakładając, że w ostatni poniedziałek mieliśmy szczyt fali B. Oczywiście takie prognozy w żadnym stopniu nie wpływają na nasze decyzje i są swego rodzaju zabawą bo rynek zrobi to co zrobi bez względu na to co chcielibyśmy żeby zrobił.

Poniżej jak zwykle przedstawiam wyniki strategii za ostatni miesiąc. 

Wyniki za ostatni miesiąc dla wybranych światowych klas aktywów w ujęciu dolarowym.

Poniżej prezentowane są wyniki za ostatni miesiąc tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie w odpowiedniej zakładce w menu głównym lub klikając na odpowiedni link na końcu tego wpisu.

Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)

Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych

Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model, SlowVIX oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium. Wyniki strategii pasywnych znajdziesz w zakładce Strategie/Strategie pasywne

Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!

Grzegorz

Zostaw komentarz...

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!