Edukacja

Często spotykałem się z powiedzeniem, że aby zacząć inwestować potrzebny jest tylko kapitał i szczęście. „Przecież giełda to kasyno a inwestowanie na giełdzie to jak gra w ruletkę.” 🙂

Myślę, że takie opinie tworzą ludzie, którzy nie poświęcili wiele czasu na naukę inwestowania. Uważam, że inwestor to w pewnym sensie oddzielny zawód, który wymaga ciągłego doskonalenia. Aby czuć się pewnym w tym co robimy i podejmować przemyślane decyzje należy poświęcić trochę czasu na naukę.

Żeby zacząć myśleć o prawdziwym inwestowaniu najpierw zainwestuj we własną edukację. To będą najlepiej wydane pieniądze. Gwarantuję, że ta inwestycja będzie miała bardzo wysoką stopę zwrotu i może uchronić cię przed bolesną porażką na rynkach finansowych.

Poniżej przedstawiam materiały edukacyjne, z którymi według mnie warto się zapoznać jeśli interesujesz się rynkami finansowymi. Składają się na to książki, filmy, blogi, kursy itd. Na początku zamieszczam tylko tytuły materiałów ale będę sukcesywnie uzupełniał je opisami i komentarzami.

Życzę przyjemnych chwil spędzonych w krainie edukacji!

Enjoy!

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do Symulatora Portfela Inwestycyjnego! Wypełnienie ankiety zajmie Ci 2 minuty a w zamian dostaniesz narzędzie, które umożliwi Ci stworzenie i przetestowanie własnego portfela inwestycyjnego bazującego na modelach strategii opisywanych na blogu.