Kolejny dobry miesiąc dla rynków akcyjnych. S&P500 zyskał 3,29% a pozostałe rynki (ex-US) 3,77%.  Wzrosty widzimy na szerokim rynku wliczając małe i średnie spółki co jest pozytywnym sygnałem. Aktualny rajd rozpoczął się w marcu więc przydałaby się jakaś mniejsza lub większa korekta. 

Poniżej jak zwykle przedstawiam wyniki strategii za ostatni miesiąc. Przypominam również o konkursie. Szczegóły na końcu wpisu.

Wyniki za ostatni miesiąc dla wybranych światowych klas aktywów.

Poniżej prezentowane są wyniki za ostatni miesiąc tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie w odpowiedniej zakładce w menu głównym lub klikając na odpowiedni link na końcu tego wpisu.

Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)

Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych

Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model, SlowVIX oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium. Wyniki strategii pasywnych znajdziesz w zakładce Strategie/Strategie pasywne

Przypominam również o zabawie, o której pisałem szczegółowo na podsumowaniu roku. Typujemy wartość indeksu S&P500 na koniec danego miesiąca (w tym wypadku na dzień 31.08.2023). Odpowiedzi umieszczamy do 15 sierpnia w komentarzu pod tym wpisem. Osoba, która będzie najbliżej otrzyma miesięczny dostęp do Strefy Premium. W poprzednim miesiącu najbliżej poprawnego wyniku był Marcin, który wytypował 4563 punktów na S&P500 (aktualna wartość wynosiła 4589). Gratuluję!

Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!

Grzegorz


#putinchuj

1 comment add your comment

Leave a comment

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!