Na rynku wciąż panuje wysoka zmienność. Na początku miesiąca index S&P500 wzrósł o 3,5%, następnie spadł o 6,5% i ponownie wzrósł ponad 7%. Ostatecznie skończyliśmy marzec na 3,7% wyżej. W najbliższym czasie nie należy spodziewać się znacznej poprawy jeśli chodzi o zmienność. Strategie, które w poprzednim miesiącu wygenerowały sygnał Risk-Off na koniec marca wracają do pozycji Risk-On. Niestety takie sytuacje zdarzają się często przy tak zmiennych nastrojach panujących na rynku. Jest to “minus” strategii TAA i do momentu stabilizacji możemy doświadczyć jeszcze wiele podobnych zwrotów akcji.

Przypominam również o konkursie. Szczegóły na końcu wpisu.

Wyniki za ostatni miesiąc dla wybranych światowych klas aktywów.

Poniżej prezentowane są wyniki za ostatni miesiąc tylko dla wybranych portfeli z tych dostępnych na blogu. Szczegółowe wyniki wszystkich portfeli/strategii znajdziecie w odpowiedniej zakładce w menu głównym lub klikając na odpowiedni link na końcu tego wpisu.

Portfele oparte o ETF-y notowane w Europie (UCITS)

Portfele oparte o ETF-y notowane w Stanach Zjednoczonych

Aktualna alokacja dla poszczególnych strategii dostępna jest w zakładce Portfele w menu głównym. Strategia GFM, DAA, VIX-Model, SlowVIX oraz Portfele ID dostępne są w zakładce Premium. Wyniki strategii pasywnych znajdziesz w zakładce Strategie/Strategie pasywne

Przypominam również o zabawie, o której pisałem szczegółowo na podsumowaniu roku. Typujemy wartość indeksu S&P500 na koniec danego miesiąca (w tym wypadku na dzień 28.04.2023). Odpowiedzi umieszczamy do 15 kwietnia w komentarzu pod tym wpisem. Osoba, która będzie najbliżej otrzyma miesięczny dostęp do Strefy Premium. W poprzednim miesiącu najbliżej poprawnego wyniku był Marcin, który wytypował 4060 punktów na S&P500 (aktualna wartość wynosiła 4109). Gratuluję!

Pozdrawiam i życzę tylko udanych inwestycji!

Grzegorz


#putinchuj

3 comments add your comment

  • Hej Marcin,
   Gratuluję wygranej. Szczegóły odnośnie dostępu do Strefy Premium prześlę na email.
   Pozdrawiam
   Grzegorz

Leave a comment

Symulator Portfela Inwestycyjnego

Wypełnij ankietę inwestora i zdobądź dostęp do
Symulatora Portfela Inwestycyjnego!